-
Janni Rees mor i voldsom ulykke: Vi troede, hun ville dø
-
Janni Rees stormfulde tid: Støttet af mor
-
Se billedet: Her er Janni Rees nye bog
-
Janni: Ville have været venner med Karsten
-
Jannis datter om turbulent tid: Har været bekymret
-
Janni Ree er glad efter tabt sag: - Det er en sejr
-
Klager over afgørelsen: Det er dybt latterligt
-
Janni Ree taber i retten: Bogen skal fjernes
-
Datteren om Jannis nye bog: - Jeg skal ikke læse den
-
Janni afslører vild gave fra Jeppe
-
Tony Dakotas datter var Oddsetpige med Janni Ree
-
Dennis Knudsen: Derfor skal Karsten betale Janni
Frida B single igen: Slog op på valentinsdag
Frida Bolm er blevet single på en ellers meget romantisk dag.
Frida Bolm, der er kendt fra "Bachelor" på TV 2, kunne i maj 2024 glædeligt fortælle, at hun havde fundet kærligheden på Bali, men glæden er vendt, og Frida er igen single.
LÆS OGSÅ: Ikonisk comeback: "2900 Happiness" er tilbage
Til HER&NU sætter Frida ord på bruddet.
- Bruddet var resultatet af en længere periode, hvor vi havde mange udfordringer – især under vores tur til New Zealand og Australien. Jeg oplevede nogle personlige problemer, og jeg følte ikke, at jeg fik den støtte, man kunne forvente fra en kæreste, fortæller Frida og tilføjer:
- Derfor valgte jeg at tage tilbage til Bali før planlagt, fordi jeg havde brug for at finde mig selv og få lidt afstand fra alt. Før han selv kom tilbage til Bali, var jeg noget i tvivl om forholdet, men efter hans undskyldning og forklaring på sin adfærd, håbede jeg, vi kunne komme videre. Desværre blev det hurtigt klart, at tingene ikke havde ændret sig, og vi endte med at slå op på intet mindre end valentinsdag.
Når Frida ser tilbage til starten af forholdet, ser hun nogle tidlige, små røde flag.
- Jeg ignorerede dem, fordi jeg så gerne ville ham.. eller det troede jeg jo i hvert fald jeg ville. Jeg har lært, at det er vigtigt at lytte til de små advarselssignaler i starten og ikke mindst at finde en partner, der deler de samme interesser og værdier, forklarer Frida.
- Derudover spillede kulturelle forskelle og uenigheder om fremtiden også en stor rolle i, at forholdet blev for svært at fortsætte, tilføjer hun.
LÆS OGSÅ: Eva Lund er igen single: Var uenige om børn
Lige nu bor eksparret stadig begge under samme tag på Bali.
- Det er kun, mens vi prøver at finde en løsning på vores længere lejeaftale, hvad vi skal gøre med vores hund, Pici, og det hele. Det er stadig noget uvist, hvornår jeg vender tilbage til Danmark, men jeg glæder mig da til at vende retur, slutter Frida.
LÆS OGSÅ: Soeren Le Schmidt afslører nyt job