-
Janni Ree advarede kæresten fra starten: De har førsteprioriteten
-
Janni i chok: Det værst tænkelige er sket
-
Sådan mødtes Janni og Linse
-
Janni Rees mor i voldsom ulykke: Vi troede, hun ville dø
-
Janni Rees stormfulde tid: Støttet af mor
-
Se billedet: Her er Janni Rees nye bog
-
Janni: Ville have været venner med Karsten
-
Jannis datter om turbulent tid: Har været bekymret
-
Janni Ree er glad efter tabt sag: - Det er en sejr
-
Klager over afgørelsen: Det er dybt latterligt
-
Janni Ree taber i retten: Bogen skal fjernes
-
Datteren om Jannis nye bog: - Jeg skal ikke læse den

Her er landsholdsdebutant Filip Jørgensens private kærlighed
I øjeblikket spiller alt for landsholdsdebutant Filip Jørgensen, der både er udtaget til landsholdet og svæver rundt på en lyserød sky.
Herrelandsholdet kommer til at stå overfor to kampe mod Portugal i Nations Leagues-kvartfinaler i denne måned.
LÆS OGSÅ: Mæhles højgravide kone kan føde under landskamp
Den første kamp bliver spillet i aften, hvor Danmark skal besejre et landshold med en stjernespækket trup.
Artiklen fortsætter under videoen...
Landstræner Brian Riemer har foretaget nogle ændringer i holdopstillingen og udtaget fem nye debutanter.
En af de fem debutanter er den dansk-svenske Filip Jørgensen, 22, der til dagligt vogter målet i Premier League-klubben Chelsea FC, hvor han har kontrakt helt frem til 2031.
LÆS OGSÅ: Casper Christensen revser Natasha Brock i "Spillet": - Hun er ikke sjov
Selvom Filips debut på landsholdet venter forude, så spiller hverdagen alligevel for målmanden. For på sidelinjen i London har Filip sin tyske kæreste Noémie Romée.
Når der ikke er kampe og træning på programmet, ser parret ud til at nyde tilværelsen sammen i London. Hverdagen byder blandt andet på forlystelsesparker og staycations.
I aften spiller Danmark mod Portugal kl. 20.45 på TV 2.
Se Filips kæreste i oplaget herunder: