-
Efter strid med Karsten: Janni Ree vender tilbage med ekstra kapitel
-
Janni Ree advarede kæresten fra starten: De har førsteprioriteten
-
Janni i chok: Det værst tænkelige er sket
-
Sådan mødtes Janni og Linse
-
Janni Rees mor i voldsom ulykke: Vi troede, hun ville dø
-
Janni Rees stormfulde tid: Støttet af mor
-
Se billedet: Her er Janni Rees nye bog
-
Janni: Ville have været venner med Karsten
-
Jannis datter om turbulent tid: Har været bekymret
-
Janni Ree er glad efter tabt sag: - Det er en sejr
-
Klager over afgørelsen: Det er dybt latterligt
-
Janni Ree taber i retten: Bogen skal fjernes

Jesper Christensen om sit nye look: – Jeg har en arbejdsulykke på overlæben
Der er en særlig grund til, at skuespilleren har valgt at anlægge en moustache, selvom han faktisk gerne ville være fri for den.
Overskægget har Jesper Christensen ikke anlagt frivilligt. Men han synes det er lettere at arbejde med et ægte skæg end et, der kan falde af.
LÆS OGSÅ: Milliongevinst i sigte: Mikkel Hansen sætter sommerhus til salg
Artiklen fortsætter under videoen...
– Jeg har en arbejdsulykke på overlæben. Det er til en lille rolle i ”Matadorerne”, forklarede den 76-årige skuespiller, som er ØK-stifteren H. N. Andersen i DR-serien.
Snart venter også ”De forbandede år 3”, hvor Karsten Rees palæ, Vedbæklund på Strandvejen, er familiens hjem.
Ree har dog for nylig solgt huset til oliemilliardæren Carl Bek-Nielsen for 130 millioner.
– Sagen er, at Vedbæklund har altid været ydersiden af det, og han har lavet en aftale med køber om, at vi gerne må komme og filme udenpå. Men inde i huset har altid været et andet sted, så jeg håber ikke, vi får problemer med det.
LÆS OGSÅ: Kias liv på den lukkede afdeling: Jeg må ikke se min søn
Se de skægge billeder herunder...



Artiklen er første gang bragt i denne uges HER&NU-blad. Du kan tegne et abonnement ved at klikke HER.
