Når man driver et familiehotel i Østrig og selv har en hånd med i alt, hvad der rør sig, så er det urealistisk at holde åben alle årets dage.
LÆS OGSÅ: Karina Frimodts svære kamp: Det er flovt
Det har familien Beier måtte sande.
- I april er der ikke plads i påsken, for der holder vi lukket. Vi holder fri, for der skal vi selv afsted på tur - først med personalet, så til Danmark og så på tur med familien, fortæller Lene Beier i en story på Instagram.
Der er da også plads til selv at holde ferie, for bookingerne går rigtig godt.
- Jeg kan forstå, at mange er gået forgæves i forhold til booking i sommerferien, men jeg skal nok løbende holde jer opdateret, hvis der kommer afbud. Der er stadig plads i efterårsferien i uge 42, slår Lene Beier fast og fortæller, at vejret er skønt i Østrig i efteråret.
LÆS OGSÅ: Frederik Haun forklarer: Derfor var adoption ikke en mulighed
Lige nu kan man følge familiens hotel-projekt i TV 2-programmet "Beier på alpehotellet" hver torsdag kl. 20.40 på TV 2 FRI.
LÆS OGSÅ: Thomas Bo Larsen i TV 2-program: Derfor sover jeg ikke med de andre