-
Janni Ree advarede kæresten fra starten: De har førsteprioriteten
-
Janni i chok: Det værst tænkelige er sket
-
Sådan mødtes Janni og Linse
-
Janni Rees mor i voldsom ulykke: Vi troede, hun ville dø
-
Janni Rees stormfulde tid: Støttet af mor
-
Se billedet: Her er Janni Rees nye bog
-
Janni: Ville have været venner med Karsten
-
Jannis datter om turbulent tid: Har været bekymret
-
Janni Ree er glad efter tabt sag: - Det er en sejr
-
Klager over afgørelsen: Det er dybt latterligt
-
Janni Ree taber i retten: Bogen skal fjernes
-
Datteren om Jannis nye bog: - Jeg skal ikke læse den
Mie Moltke afslører: Nej til "Vild med dans"
Mie Moltke, som har medvirket i adskillige "Vild med dans"-sæsoner, har travlt på karrierefronten.
Den professionelle danser Mie Moltke, 44, har medvirket i et hav af "Vild med dans"-sæsoner. Senest i jubilæumssæsonen - nemlig sæson 20.
LÆS OGSÅ: Aldrig set i "Kærlighed hvor kragerne vender": Rollerne byttes om
TV 2 har endnu ikke meldt ud, om der kommer endnu en sæson af den populære dansekonkurrence, men hvis der gør, så bliver det uden Mie Moltke på dansegulvet.
Hun har nemlig travlt med andre projekter på karrierefronten,
LÆS OGSÅ: Maria Fantino vender tilbage i "X Factor", men dét skal hun først
- Jeg elsker "Vild med dans", men jeg tror lige nu, hvor jeg er, har jeg gang i rigtig mange andre ting i hele min egen virksomhed, og hvad jeg gerne vil udvide med, så jeg tror, jeg har et andet fokus lige nu, lyder det fra Mie Moltke.
Så du ville ikke sige ja?
- Lige nu vil der være for mange andre ting, og jeg ved ikke, om "Vild med dans" kommer igen, siger hun og nævner dertil også, hvad svaret ville være, hvis det viser sig, at dansekonkurrencen endnu engang vender tilbage.
- Så ville der være for meget andet lige nu til, at jeg ikke kunne sige ja, lyder det.
Elsker "Vild med dans"
Mie Moltke lægger ikke skjul på, at hun holder af at lave "Vild med dans", og der er særligt én ting ved det, som hun værdsætter meget.
- Det, jeg synes er allermest sjovt, er jo, hvad det gør ved min partner. Det er en den personlige proces, som, jeg synes, er sjov. Det med at lære dem at danse er en del af programmet, så det skal der jo være, ikke? Men jeg synes det er interessant, hvordan de udvikler sig, siger Mie.
Mie Moltke er indehaver af dansestudiet Soulhouse. Hun har udgivet bogen "Bevæg dit liv", og holder adskillige foredrag, workshops og retreats for kvinder.