-
Janni Ree advarede kæresten fra starten: De har førsteprioriteten
-
Janni i chok: Det værst tænkelige er sket
-
Sådan mødtes Janni og Linse
-
Janni Rees mor i voldsom ulykke: Vi troede, hun ville dø
-
Janni Rees stormfulde tid: Støttet af mor
-
Se billedet: Her er Janni Rees nye bog
-
Janni: Ville have været venner med Karsten
-
Jannis datter om turbulent tid: Har været bekymret
-
Janni Ree er glad efter tabt sag: - Det er en sejr
-
Klager over afgørelsen: Det er dybt latterligt
-
Janni Ree taber i retten: Bogen skal fjernes
-
Datteren om Jannis nye bog: - Jeg skal ikke læse den
Michael Olesen afslører ny kæreste
Michael Olesen svæver på en lyserød sky. Den professionelle danser har nemlig fundet kærligheden på ny.
Den professionelle danser Michael Olesen, 42, har fundet kærligheden igen.
LÆS OGSÅ: Søren Østergaard i voldsom ulykke
Det skriver SE og HØR, som meddeler, at det er den 50-årige fitnessdronning Heidi Frikke, som danseren har kastet sin kærlighed på.
- Ja, jeg kan bekræfte forholdet, og jeg er glad, har Michael Olesen sagt til mediet.
Heidi Frikke har deltaget i adskillige større bikinifitnesskonkurrencer, og de mange billeder fra fitnesscentret på Frikkes Instagram efterlader ingen tvivl om, at hendes hjerte også banker for sin sport.
Heidi Frikke hylder desuden også forholdet til danseren ved at have et 'M' efterfulgt af et hjerte og en hængelås stående i sin Instagram-biografi.
HER&NU har rakt ud til Michael Olesen, som ikke ønsker at knytte flere ord til nyheden.
- Vi vil gerne holde det privat, så jeg har ikke yderligere kommentarer, lyder det.
Artiklen fortsætter under opslaget:
Det var i februar sidste år, at Michael Olesen og Joan Divine afslørede, at de var brudt op efter 11 års parforhold. De har sammen sønnen Felix.
- Det er med dyb kærlighed og respekt for hinanden, at vi har valgt vi skal bo hver for sig. Kærligheden har desværre haft sine udfordringer, lød det dengang fra Joan Divine.
LÆS OGSÅ: Klarer den ikke: Ude af "X Factor"
Sidenhen har Joan Divine også fundet kærligheden på ny, men har endnu ikke delt, hvem det er, hun har tabt sit hjerte til.