De er begge travle mennesker med hver deres karriere. Hun er debattør og litteraturanmelder, og han er restauratør og tv-kok, men lige nu har de lagt arbejdet på hylden for at bruge tid sammen under blå himmel på Bornholm.
-Vi er to, som godt kan lide hinanden, og som ikke har lyst til at skjule det mere, skriver Adam Price til et billede på Instagram.
Læs også: Christiane efter stort tab: Totalt kampklar
Artiklen fortsætter under videoen, hvor Janni og Karsten leger “Hvem er” med Realityportalen fra deres hjem i Vedbæk...
På billedet står han tæt sammen med Katherine Diez på solskinsøen, og der er vist ingen tvivl om, at de er smaskforelskede.
Læs også: ‘Årgang 20’-stjerne i grim ulykke
Det er ellers ikke længe side, at Katherine Diez kom ud af et forhold. I de sidste to år har hun dannet par med politiker Dan Jørgensen, men det sluttede i starten af 2022. Tv-kokken nåede derimod at være single lidt længere. Han har senest dannet par med Annesofie Faurschou, men forholdet sluttede i 2020 under corona.
Læs også: Prins er blevet single
Læs opslaget fra Instagram og se billedet af parret herunder.