I 'Løvens hule'-spin off'et 'Velkommen til virkeligheden' fik vi et spændende indblik i, hvad der egentligt sker, efter investeringerne er landet i 'Løvens hule'. I programmet fulgte vi de fem løver i deres arbejde med at redde de virksomheder, de investerede i, fra coronakrisen (Foto: Per Arnesen/DR)
'Løvens Hule'-investor i babylykke
Det lykkelige par venter en dreng.
De blev gift ved et romantisk bryllup i Kerteminde i 2019, og nu, tre år efter, skal Christian Arnstedt og Charlotte Reventlow snart være forældre til en lille dreng.
LÆS OGSÅ: Endegyldigt farvel: Nu går Lasse Rimmer i terapi
Artiklen fortsætter under videoen af Karsten Ree og Janni Ree.
LÆS OGSÅ: Efter 14 års kamp: Remees drøm er gået i opfyldelse
Det bekendtgjorde den 33-årige investor fra 'Løvens Hule' søndag på Instagram med et smukt billede af parret, hvor hendes bule på maven fremstod fin og flot.
- William er på vej, lød den korte besked, hvorefter følgernes lykønskninger strømmede ind til ham og hustruen, der er otte måneder henne i graviditeten.
- Vi glæder os meget, og er meget spændte på, når han kommer, og håber han bliver en sund og rask dreng, siger Arnstedt til HER&NU.
LÆS OGSÅ: Sarah Grünewald afslører: Jagter ny partner