"Paradise"-vinder afslører stor nyhed

Nikolaj Hvidman har endnu en gang kastet sig ud i et nyt projekt, men denne gang skifter han spor og gør noget helt nyt.

Logo Realityportalen RP RPLOGO

Med et lille smuglyt på en vaskeægte partybanger afslører Nikolaj Hvidman, at han inden længe også kan skrive hitmager på sit CV. Og overfor Realityportalen bekræfter han nyheden.

LÆS OGSÅ: Kia skulle se sønnen for første gang i årevis: Stoppet af lægen

-  Ja, jeg er ved at lave en sang! Den er snart færdig, og der går ikke længe, inden den er klar til udgivelse. Jeg har jo arbejdet i Magaluf de sidste 7 års tid, hvor jeg har omgivet mig med skandinavere, og der er den svenske og norske fest musikstil smittet af på mig! Så det er der, min inspiration kommer fra, forklarer Nikolaj og tilføjer:

- Jeg ved godt, der er visse meninger om realitydeltagere, der laver musik - men jeg vil bare gerne lave noget musik, der gør folk glade og noget, man kan vibe til til festen. Det synes jeg, vi mangler lidt af i Danmark, så det er mit take på det! 

LÆS OGSÅ: Trist melding fra Kia: Forsøgte at tage sit eget liv på Sikringen

Han glæder sig til at dele det med folk og håber, de kan lide det. Sangen er i hvert fald godkendt af Anne. Det afslører Nikolaj i sin story, hvor han også kalder kæresten for sin største hater.

- Jeg har lavet musik med mine venner før, men aldrig noget seriøst - jeg har altid bare haft det sjovt med det, fortæller Nikolaj, som selv synger på tracket, der altså er på gaden inden længe.