Kaspar og Lambang er blevet forældre igen: "Lykken er uendelig"

Med fire børn er lykken nu fuldendt hos Kaspar og Lambang, som har fået deres nyfødte datter i armene. 

logo herognu HER&NU HN

Lykken har endnu en gang tilsmilet Kaspar og Lambang Arantio, som mange måske husker som vinderne af "Sommerdrømme" tilbage i 2021.

LÆS OGSÅ: Mette Sommer og kæresten udvider: Sidst på året sker det

Nu kan de kalde sig fædre til fire, for parret har netop budt velkommen til endnu et lille vidunder – en datter. Det afslører de selv i et rørende opslag på Instagram:

-Far og Papa til fire. Vores familie er fuldendt. Lykken er uendelig, skriver de til en fin video, der oser af kærlighed.

I klippet sidder Kaspar med den nyfødte i armene, omringet af parrets tre andre børn, mens Lambang kærligt nusser lillesøster – og parret deler også et kys i den særlige stund.

Parret har i forvejen tvillingerne Java og Atlas samt lillebror Alvar, der kom til verden i 2023. De to yngste er derfor tæt på pseodutvillinger – med kun knap halvandet år imellem dem.

LÆS OGSÅ: Så sødt! Philine deler billeder af sin nyfødte baby

Har glædet sig

Det er den samme rugemor, Devin, der også bar parrets yngste barn, som endnu engang har hjulpet Kaspar og Lambang Arantio med at udvide familien.

Tidligere har parret fortalt til HER&NU, hvor meget de så frem til at få endnu en datter ind i familien. 

LÆS OGSÅ: Efter fødslen: Stephania Potalivo deler kær video

- Vi skal have en lille pige, og det er fordi, vores datter har altid klaget over, at vi er alt for mange drenge derhjemme, selvom vi er en moderne familie. Så vi får vi en lille pige, så vi er to drenge og to piger, fortalte Kaspar dengang.