- Da vi lavede det her reunionafsnit og havde set alle afsnittene, så føltes det bare rigtigt. Så blev vi kærester et par dage senere. Vi havde lige brug for at komme igennem afsnittene og lande i det hele, men jeg føler, vi har været kærester, siden vi kom hjem fra Sri Lanka, men nu er der titel på, fortæller Lissa.
Både Lissa og Andreas glæder sig til, at de nu kan date offentligt.
- Det har været en meget atypisk måde at date på, da man ikke har kunnet lave noget offentligt sammen. Det virker komisk at skulle gå på hver sin side af fortorvet og med flere meters afstand, forklarer Andreas og Lissa tilføjer:
- Jeg vil jo bare rigtig gerne kysse ham. Det har været nogle lange måneder på sofaen, så vi glæder os til en sommer, hvor vi kan gå og kysse og bare være normale kærester.
I dag den 9. juli, hvor afsnittet kommer ud, der skal Lissa, Andreas, Daniel og Sofie ud og spise.