Lykken ville ingen ende tage, og det virkede næsten for godt til at være sandt mellem Emilie og Casper. De mødte hinanden i lufthavnen ved hjemkomsten fra 'Paradise Hotel', og det møde førte til, at de blev kærester. I februar flyttede de sammen i Caspers lejlighed i Aarhus.
– Jeg har fundet ud af, at jeg ikke er færdig med at bo for mig selv. Der er selvfølgelig flere aspekter i det. Det er sgu altid lidt kompliceret i et forhold, og det er svært at uddybe alle ting, sagde Emilie i en story Instagram, mens tårene trillede ned ad kinderne.
Casper har ikke på samme både forklaret, hvorfor det, der var så fint, gik galt. Men han sætter alligevel nogle få ord på.
Emilie forlod Fyn for at flytte sammen med Casper, men hun vælger nu at blive i Aarhus. Casper og Emilie snakker stadig sammen, og de er på ingen måde uvenner.
Annonse
I klippet kan du se Casper og Emilie, da de mødte op sammen til forpremieren på 'Paradise Hotel'.