Netop nu skal det store slag i Parken mellem FCK og Bayern Munchen stå, men forud for kampen vrimlede det med kendisser på den røde løber. Et af de fodboldglade par, der ankom sammen og nød hinandens selskab var Nicklas Bendtner og Sus Wilkins.
De er begge for nylig blevet single. Det er godt en måned siden, skuespilleren Sus Wilkins annoncerede sin skilsmisse fra Freja Kirk, og i sidste uge kom det så frem, at Nicklas Bendter ikke længere danner par med den svenske model Clara Wahlqvist.
Hverken Sus Wilkins eller Nicklas Bendtner har dog bekræftet relationen mellem dem, men i dag troppede de op sammen til fodboldkamp i parken, hvor de netop nu hepper på dansk sejr til FCK i Champions League.
Da fotograferne begyndte at blitze, slap parret dog hurtigt hinanden. De stillede begge op til billeder, men ønskede ikke at få taget billeder sammen. Da Sus blev spurgt, om den fremmødte presse måtte få et billede af hende og kæresten, fniste hun blot.