Inden længe bliver Khloé Kardashian mor for første gang, når hendes datter kommer til verden. Khloés terminsdato skulle ligge omkring begyndelsen af april, så det kan ske når som helst, derfor er den vordende mor i gang med de sidste forberedelser til fødslen i Cleveland.
Ifølge E! Online har Khloé med hjælp fra sin assistent fået sat skub på at få det hele klar, og i sidste uge skrev Khloé da også følgende på sin Twitter:
- Har dekoreret babyværelset hele dagen! Vi er så tæt på. Jeg bliver mere og mere nervøs og spændt hver dag.
Nu skulle selv bleerne være lagt på plads og alt klar til den lille prinsesse, så nu er der mest mentale forberedelser tilbage inden fødslen. Når det går løs, så har Khloé tidligere fortalt, at hendes mor skal være med til fødslen, og efterfølgende er der åbent hus for alle hendes søskende og deres familier, så det ender med at blive en velbesøgt fødestue.
Se de nyeste billede af Khloés smukke mave herunder.