Philip May: "Paradise Hotel" mangler én vigtig ting

Den rutinerede tv-kendis har en klar holdning til den seneste sæson. 

Logo realityportalen farve

Vi er godt inde i den seneste sæson af "Paradise Hotel", og der må siges at være action for alle pengene.

Det er ingen hemmelighed, er der er skruet op på alle parametre, når det kommer til drama, sex og taktik, og med ændringer medfølger der naturligvis også en masse forskellige holdninger.

Men spørger man "Paradise Hotel"-legenden Philip May, så rammer sæsonen plet.

- Jeg synes, den er vild. På en god måde. Jeg havde det sådan, kommer der nogensinde en sæson igen, der kan skabe nogle af de gamle følelser, jeg fik frem, da jeg så "Paradise Hotel" i gamle dage? Og det har vi fået. Så jeg kan virkelig godt lide den, fortæller han til Realityportalen og fortsætter:

- Jeg sidder hver dag og venter på, at der kommer et nyt afsnit ud. Jeg taler om det med Simone derhjemme. Jeg har fået det tilbage.

Philip mødte nemlig sit livs kærlighed, Simone Hvenegaard, da de begge deltog i programmet tilbage i 2017. Siden da har de fået to børn og er blevet forlovede. Og netop den slags historier, mangler Philip flere af.

- Jeg savner lidt mere kærlighed. Der er den overfladiske kærlighed, vi ser rimelig meget af. Det kan man godt blive træt af, det har vi set nok af. Jeg skal have noget kærlighed og forelskelse. Jeg skal have nogen "Paradise"-kærester, lyder det fra en storsmilende Philip.